Zbliża się lipiec, miesiąc poświęcony Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Lipiec, to szczególny czas dla wszystkich czcicieli Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Dlatego warto przez cały miesiąc odmawiać litanię do Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Pragnę przypomnieć, że w naszej świątyni mamy obrazy: św. Marii de Mattias, założycielki Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa i św. Jana XXIII. Działa również w naszej parafii Wspólnota Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

Św. Jan XXIII wyróżniał się gorącym nabożeństwem do Krwi Chrystusa. On to zatwierdził odmawianie litanii do Najdroższej Krwi Pana Jezusa w całym Kościele listem apostolskim „Inde a primis” z 1960 r.

Do czasu reformy kalendarza liturgicznego po Soborze Watykańskim II w dniu 1 lipca obchodzona była uroczystość Najdroższej Krwi Chrystusa. Obecnie obchód ten został w Kościele powszechnym złączony z uroczystością Najświętszego Ciała Chrystusa (zwaną popularnie Bożym Ciałem), zachował się jedynie – na zasadzie pewnego przywileju – w zgromadzeniach Księży Misjonarzy i Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa.

List św. Jana XXIII TUTAJ

Ks. prob. Sławomir Wojtysek