Fatima – Częstochowa – Kiedrzyn

Już 10 kwietnia 2016 r. parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie- Kiedrzynie gościła kopię figury Matki Bożej Fatimskiej, która przybyła nie skądinąd, ale właśnie z Fatimy. Jej miejscem docelowym była parafia pw. św. Józefa Robotnika w Surgucie na Syberii. Inicjatorem ufundowania figury był p. Sebastain Karczewski z „Naszego Dziennika”.

To było historyczne wydarzenie, w którym uczestniczyli parafianie. To było miejsce „odpoczynku” Matki Bożej z Fatimy przez Częstochowę do Surgutu. Proboszcz ks. Sławomir Wojtysek wypowiedział wtedy słowa „cieszymy się, że Pani Fatimska wybrała sobie dzisiaj to miejsce. To wielka łaska, wielki dar, ale i zobowiązanie” / „Niedziela Częstochowska”, nr17 24.IV.2016, s. IV/.

Kolejnym krokiem była pielgrzymka na 100 lecie Objawień fatimskich w 2017 roku do Fatimy.

Poprzez te dwa szczególne wydarzenia duszpasterskie dojrzewała myśl, pragnienie serca, aby kopia figury Matki Bożej Fatimskiej zamieszkała w naszej parafii i w ten sposób rozpoczęła się nasza modlitwa na Różańcu przez Jej wstawiennictwo w intencji Polski , Europy i Świata.

Ta chwila nadeszła w związku ze 102 rocznicą Objawień fatimskich. Po przygotowaniu figury Matki Bożej Fatimskiej w niedzielę poprzedzającą 13 maja 2019 r. parafia została przygotowana przez posługę kaznodziejską ks. prał. Stanisława Gębki na każdej Mszy św. do pierwszej w naszej parafii procesji fatimskiej. W homiliach ks. Gębka ukazał orędzie fatimskie i cały kontekst, także obecny. Procesji przewodniczył proboszcz ks. kan. Sławomir Wojtysek. Na tę uroczystość przybyło wielu wiernych. Całe to wydarzenie wpisało się w wielką modlitwę Kościoła, który potrzebuje naszych serc i kolan.

Zdjęcia: Paweł Cierpica