Informacje z Parafii

Parafia ma nowego administratora

/fot. Bożena Sztajner/Niedziela/

20 czerwca br. administratorem parafii został mianowany

ks. Szymon Stępniak.

Swoją pracę duszpasterską rozpocznie z dniem 1 lipca br.

Życzę wielu łask Bożych ks. Szymonowi.

Wszystkie działania gospodarcze i inwestycje, które udało się wykonać i zrealizować w ciągu 11 lat (2012-2023) zostały szczegółowo opisane w Kronice Parafialnej.

Wszystkim wyrażam moją wdzięczność i zapewniam o modlitwie.

Ks. Sławomir Wojtysek

Odpust ku czci św. Brata Alberta i prymicje

Tegorocznym uroczystościom odpustowym, 18 czerwca,  przewodniczył neoprezbiter ks. Tomasz Nowak.

Mszę św. koncelebrowali: Ks. Konrad Jastrzębski, neoprezbiter z diecezji sosnowieckiej i ks. Mariusz Frukacz, redaktor tygodnika katolickiego „Niedziela”.

– Życzę wierności Chrystusowi i niesienia z odwagą Ewangelii do dzisiejszego świata – powiedział ks. Sławomir Wojtysek, proboszcz parafii.

fot. archiwum parafii

Nowy periodyk „Niedziela. Magazyn”

„Niedziela. Magazyn” to kolejna, nowa inicjatywa wydawnicza Zarządu Instytutu NIEDZIELA – wydawcy Tygodnika Katolickiego Niedziela i lifestylowego dodatku do Niedzieli pt. Bliżej Życia z Wiarą.

„Magazyn” pojawi się w sprzedaży w niedzielę 28 maja i będzie dostępny tylko w parafiach. Nowe czasopismo jest kwartalnikiem, choć nie wykluczamy, że w przypadku ciepłego przyjęcia przez czytelników, zwiększymy częstotliwość jego wydań. Na 100 stronach „Magazynu” chcemy poruszać tematykę historyczną, szczególnie z zakresu historii Kościoła w naszej ojczyźnie. Jest to historia w przeważającej mierze chwalebna, co stoi u fundamentów niekwestionowanej i nadal niezniekształcanej przez kulturę fejku prawdy, że Kościół zawsze stał z narodem, a Polska narodziła się wtedy, kiedy Kościół zapuścił pierwsze korzenie na naszych ziemiach. Na stronach Magazynu chcemy opowiadać o tym bogactwie, bo tego przypominania nigdy – a szczególnie dziś – dość. To jest dobra historia.

Red. Niedzieli

Info na https://www.niedziela.pl/artykul/91780/Niedziela-Magazyn—nowoczesnie-o

Relacja z pielgrzymki do Wrocławia i Legnicy

Parafia zorganizowała 20 maja br. autokarową Pielgrzymkę do Wrocławia i Legnicy.

Relacja na PORTALU NIEDZIELI

W programie pielgrzymki znalazły się, we Wrocławiu: zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, Katedry św. Jana Chrzciciela, Ogrodu Japońskiego, Panoramy Racławickiej, Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

 

 

 

 

 

W Legnicy nawiedzenie kościoła Cudu Eucharystycznego (w sanktuarium św. Jacka). Uczestnictwo w Eucharystii oraz w nabożeństwie ku czci św. Serapiona, ojca pustyni. Sobotnie nabożeństwo rozpoczęło się modlitwą, w trakcie której wierni mogli zanosić swoje prośby za pośrednictwem św. Serapiona. Kapłani namaszczali czoła i ręce wiernych olejem św. Serapiona, który przyjęty z wiarą mógł przynieść im uzdrowienie.

Ks. Andrzej Ziombra, proboszcz parafii w spotkaniu z pielgrzymami wskazał na realną i cielesną obecność Chrystusa w Eucharystii. – Taki cud jak ten w Legnicy może wydarzyć się również w waszej parafii, ale przecież Jezus jest z wami każdego dnia, podczas każdej Eucharystii. Trzeba mieć wiarę w obecność Chrystusa. W komunii świętej Jezus jednoczy się z nami – mówił ks. Ziombra.

Podkreślił również jak ważne jest godne i z pełnym szacunkiem przyjmowanie Jezusa w komunii świętej.

Św. Serapion

fot. https://pl.wikipedia.org/wiki/Serapion_z_Thmuis#/media/Plik:S%C3%A3o_Serapi%C3%A3o.jpg

Mnich, który żył w IV w. i zanim został biskupem Thmuis w dolnym Egipcie, był mnichem i praktykował ascezę. Ten przyjaciel św. Atanazego Wielkiego, a uczeń św. Antoniego Opata zaliczany jest do tzw. ojców egipskich, ojców pustyni. Jako hierarcha zasłynął przede wszystkim zaciekła walką z herezją arianizmu, za co spotkały go przykre konsekwencje.

Info: xmf

Zdjęcia: archiwum parafii