Informacje z Parafii

Pielgrzymka maturzystów – komunikat Kurii Metropolitalnej w Częstochowie

Sytuacja epidemiologiczna zmusza do zmiany formy pielgrzymki maturzystów archidiecezji częstochowskiej. Obowiązujące obostrzenia i limity wiernych w świątyniach sprawiają, iż jedynie nieliczna grupa maturzystów – kilku reprezentantów – będzie mogła wziąć bezpośredni udział w liturgii Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze 13 marca 2021 r. o godzinie 13.30. Wszystkich pozostałych maturzystów, duszpasterzy, katechetów i nauczycieli zapraszamy do włączenia się do wspólnej modlitwy za pośrednictwem transmisji internetowej lub telewizyjnej. Transmisja internetowa będzie dostępna pod następującymi linkami:

Transmisja telewizyjna będzie prowadzona przez Telewizję Trwam.

Referat Katechetyczny

Kurii Metropolitalnej w Częstochowie

Częstochowa, dn. 22 stycznia 2021 r.

Info: archiczest.pl

fot. Bożena Sztajner/Niedziela

Mamy 20 tys. wyświetleń naszej strony

Z 3 tys. do 20 tys. wyświetleń

Nasza strona osiągnęła liczbę 20 tys. wyświetleń. Warto zauważyć, że strona ta jeszcze w lutym 2020 r. miała 3 tys. wyświetleń. W okresie od kwietnia do maja 2020 r. strona była odnowiona. Wprowadzone zostały nie tylko nowe rubryki tematyczne, ale strona otrzymała nową szatę graficzną i zostały wprowadzone nowe propozycje ewangelizacyjne.

Serdecznie dziękuję Drogim Parafianom za zainteresowanie treściami zamieszczanymi na naszej stronie internetowej.

Ks. prob. Sławomir Wojtysek

Rekolekcje powołaniowe on-line w WSD

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej i Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie organizuje w tym roku rekolekcje powołaniowe w dniach 15-17 stycznia on-line, w formie zdalnej.

Aby wziąć w nich udział, należy wysłać e-mail na adres: rekolekcje_wsd_cz_wa@wp.pl, w treści podając imię, nazwisko, wiek i parafię. Po dokonaniu zgłoszenia uczestnik otrzyma dostęp do odpowiedniej platformy internetowej.

Na program rekolekcji składają się konferencje nt: „Wejdź do radości twego Pana!” – Bóg zaprasza cię do środka!, „Przekrocz próg swojego pokoju i odważ się na więcej!”. Odbędą się również: spotkanie ze słowem Bożym, adoracja oraz nabożeństwo ze świętymi.

Konferencje będą pojawiać się w wyznaczone dni na profilu Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej na Facebooku, a spotkania modlitewne będą odbywać się na Skypie. Po dokonaniu zgłoszenia uczestnik otrzyma w wiadomości prywatnej link do grupy na Skypie.

Więcej informacji na stronie http://www.seminarium.czest.pl/news/id/1253/cat_id/3

Ks. mf, mor, niedziela.pl/Częstochowa

Seminarium Odnowy Wiary – zapowiedź

Jak wygląda nasza relacja z Bogiem, wpływ wiary na życie człowieka, to tematyka Seminarium Odnowy Wiary, które organizuje Duszpasterstwo Akademickie Emaus w Częstochowie. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy czwartek 7 stycznia o godz. 20.00.

Seminarium Odnowy Wiary potrwa przez 12 tygodni. Spotkania, które odbywać się będą w kościele św. Ireneusza w Częstochowie, poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jana Chrzciciela. Odbywać się one będą w każdy czwartek o godz. 20.00. Można uczestniczyć w tym wydarzeniu również online.

„Przyjdź i przekonaj się kim jesteś dla Boga. Zachęcamy każdego, do przeżycia tego wyjątkowego czasu doświadczenia Boga Żywego. Podstawą przeżywania Seminarium jest praca z podręcznikiem formacyjnym, w którym znajdują się rozważania na każdy dzień” – czytamy na stronie DA Emaus.

x.mf

Info: DA Emaus

Życzenia na Nowy Rok 2021

/fot. Karol Porwich/Niedziela, za niedziela.pl/

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem” (Lb 6, 24-26)

Życzą wszystkim parafianom i gościom naszej parafii:

Ks. prob. Sławomir Wojtysek

Ks. prał. Zdzisław Hatlapa

Papież ogłosił rok Rodziny – Amoris laetitia /19 marca 2021-czerwiec 2022/

„Postanowiłem ogłosić specjalny Rok poświęcony Rodzinie Amoris laetitia, który zostanie zainaugurowany podczas zbliżającej się uroczystości św. Józefa a zakończy się obchodami Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się tutaj, w Rzymie, w czerwcu 2022 roku” – ogłosił Ojciec Święty w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” 27 grudnia.

9 marca przyszłego roku minie pięć lat od ogłoszenia adhortacji apostolskiej Amoris laetitia. „Aby kontynuować proces synodalny, która doprowadził do jej publikacji, postanowiłem ogłosić specjalny Rok poświęcony Rodzinie Amoris laetitia, który zostanie zainaugurowany podczas zbliżającej się uroczystości św. Józefa a zakończy się obchodami Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się tutaj, w Rzymie, w czerwcu 2022 roku” – ogłosił Franciszek.

Info za niedziela.pl

Fot. ks. Mariusz Frukacz

Nasza Pasterka

– Tej nocy otrzymujemy trzy dary: światło Boże, łaskę Bożą i samego Zbawiciela – mówił w homilii ks. Mariusz Frukacz, redaktor „Niedzieli”. Mszy św. pasterskiej przewodniczył ks. prob. Sławomir Wojtysek.

W homilii ks. Frukacz nawiązał do słów Ewangelii: „Oto zwiastuję wam radość wielką…dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie”. – Czy nasze pokolenie umie odnaleźć ten znak, czy Zbawiciel w naszym życiu będzie zauważony? – pytał ks. Frukacz.

Czytaj dalej Nasza Pasterka