XXX NIEDZIELA  ZWYKŁA

/ 25.  10. 2020 r. /

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
-śr. / 28.10./ – Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
-cz. / 29.10./ – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej
2. W sobotę /31.10./ – ostatnie Nabożeństwo Różańcowe
3. W następną niedzielę /01.11./ UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. według porządku niedzielnego. Zapraszamy na Eucharystię do kościoła.  Z racji Pandemii na cmentarzach nie będzie żadnych nabożeństw i procesji.
4. 02.11 / pon./ DZIEŃ ZADUSZNY. Rozpoczniemy o godz.17.15 Różaniec za zmarłych zgłoszonych w wypominkach oktawalnych i po nim Msza św.
5. W tym roku Penitencjaria Apostolska wydała dekret o możliwości uzyskania Odpustu Zupełnego przez cały miesiąc listopad, który można ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Tekst dekretu TUTAJ
6. 28.10. /śr. / – Rocznica ustanowienia Diecezji Częstochowskiej bullą „Vixdum Poloniae Unitas” / 1925 r. /.
7. Można zamawiać wypominki na 1 rok; 1/2 roku i Oktawalne. Karteczki, które będą pomocą znajdują się przy gazetach.
8. W związku ze zmianami w trwającym stanie pandemii przypominamy iż w naszym kościele, w każdej Mszy św., nabożeństwie lub innym obrzędzie religijnym, może jednocześnie uczestniczyć 180 osób.
9. Wszystkie osoby przebywające na liturgii, poza celebransem, są zobowiązani do noszenia maseczek zasłaniających usta i nos oraz zachowania odpowiednich odległości. Szczegółowe przepisy są zawarte na naszej parafialnej stronie internetowej.
Zapraszamy do lektury katolickiego tygodnika „Niedziela”. Zobacz nowy numer „Niedzieli” TUTAJ

Życzę Bożych łask na nowy tydzień

1. Ks. prob. Sławomir Wojtysek
      2. Strona będzie aktualizowana na bieżąco