fot. Bożena Sztajner/Niedziela

Ksiądz proboszcz

Ks. kan. Sławomir Wojtysek

Ukończył Częstochowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 maja 1988 r. z rąk bp. Stanisława Nowaka. Proboszczem parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie został w 2012 r.  Laureat nagrody „Mater Verbi” (2009, 2012, 2018).

fot. ©/BPJG Marek Kępiński

Ksiądz senior

Ks. prał. Zdzisław Hatlapa

Ukończył Częstochowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 czerwca 1960 r. z rąk bp. Zdzisława Golińskiego. W 1978 r. został administratorem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Częstochowie. W latach 1997-2012 był pierwszym proboszczem nowo utworzonej parafii (oraz budowniczym świątyni) pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego, wydzielonej z macierzystej parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Kiedrzynie. Po konsekracji kościoła w 2001 r. Ojciec Święty Jan Paweł II nadał mu godność prałata. Laureat nagrody „Mater Verbi” (2009)