Nasza świątynia była „Kościołem Stacyjnym”

– My jako wspólnota parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie-Kiedrzynie przeżywamy kościół stacyjny. Dziś chcemy modlić się i błagać Boga o miłosierdzie nad nami i łaskę nawrócenia – powiedział ks. Sławomir Wojtysek, proboszcz parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie-Kiedrzynie, 1 kwietnia podczas Mszy św., której przewodniczył oraz homilię wygłosił abp senior Stanisław Nowak, w tej parafii zakończył on 7-dniowią pielgrzymkę pokutno-błagalną po kościołach stacyjnych.

Ksiądz proboszcz przypomniał, że 2 kwietnia przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II i zachęcił, nawiązując do apelu kard. Stanisława Dziwisza, wszystkich parafian pozostawiających w duchowej jedności, gdy w swoich domach o godz. 21.37 zapalili świecę i dziękowali Bogu za życie i świętość Papieża Polaka oraz prosili przez jego wstawiennictwo o potrzebne łaski dla naszych rodzin, naszej parafii, ojczyzny, Europy i całego świata w tym wielkim doświadczeniu epidemii, które przeżywamy.

W tym trudnym czasie pielgrzymka po kościołach stacyjnych stała się wielkimi rekolekcjami. – W głodzie Boga, w głodzie sensu życia, w tęsknocie za Chlebem, który daje życie wieczne, błagamy o miłosierdzie. Wybłagamy tę łaskę, pandemia przejdzie i będziemy chodzić z większą radością do naszych kościołów i rzeczywiście przyjmować Pana Jezusa, Chleb życia – powiedział abp Nowak. Przypomniał, że św. Brat Albert, który namalował obraz „Ecce Homo”, był głosicielem krzyża i ratował biedę ludzi. „Ta stacja jest głosem Boga do Polaków, dzisiejszych chrześcijanin, by usłyszeli głos męczenników, głos krwi ludzi, którzy umierali z miłości do Boga, Kościoła i ludzi”.

W tym duchu apelował: – Św. Bracie Albercie i św. Janie Pawle II, modlicie się za nami, niech świat będzie uzdrowiony i wyciągnie odpowiednie wnioski z tej pandemii, a jednocześnie wołamy: Bądźmy wierni Bogu, krzyżowi i Ewangelii, bądźmy wierni sumieniu, bądźmy wierni świętości i pięknu człowieka.

Tekst i foto: Beata Pieczykura/Niedziela

Tekst za PORTALEM NIEDZIELI