Propozycja na XII Tydzień Biblijny 26 kwietnia – 2 maja 2020 r.

Już po raz dwunasty Kościół w Polsce przeżywa Tydzień Biblijny (26.04. – 02.05.2020r.) jako czas dziękczynienia za Słowo, które od Boga pochodzi. W tym roku łączymy go z upamiętnieniem setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II.

XII Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35-36), nawiązuje do tematu całego roku duszpasterskiego, w którym rozważamy tajemnicę Eucharystii jako Mysterium wiary.

Radio Jasna Góra przygotowało wraz z organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej – Katolickim Stowarzyszeniem Civitas Christiana, cykl siedmiu audycji. W każdej z nich ks. Mariusz Frukacz, redaktor tygodnika katolickiego „Niedziela” podejmuje refleksje na poniższe tematy:

1) Idźcie i nauczajcie wszystkie narody (por. Mt 28, 19)

2) Kto we mnie wierzy, będzie spożywał Chleb Życia Wiecznego (por. J 6, 41-45)

3) O Piśmie Świętym – ogólnie: data powstania, autor, jak się dzieli, główne przesłanie

4) Pismo Święte – księgą wiary i nadziei cz. 1

5) Pismo Święte – księgą wiary i nadziei cz. 2

6) Poczuj radość Ewangelii

7) Niech mi się stanie według Słowa twego (por. Łk 1, 38) Maryja, zachowuje i wypełnia Słowo Boga

Audycje codziennie o godz: 12:30, 18:45, 03:15

Informacja za: Radio Jasna Góra

Audycje można odsłuchać klikając na obrazek

***********

Zachęcam do codziennej lektury Pisma Świętego. Niech to słowo nas każdego dnia kształtuje wewnętrznie i niesie nam nadzieję.

Ks. prob. Sławomir Wojtysek