Biskupi częstochowscy proszą o modlitwę w intencji Arcybiskupa Seniora Stanisława Nowaka

 

/fot. Karol Porwich/Niedziela, za niedziela.pl/

Przewielebni Księża, Czcigodne Siostry, Kochani Wierni,

Ze względu na pogarszający się stan zdrowia Arcybiskupa Seniora Stanisława NOWAKA, zwracamy się z gorącą prośbą o modlitwę w jego intencji.
Niech Najświętsza Maryja Panna, Ta, której Arcybiskup Stanisław zawierzył całe swoje życie i kapłaństwo, a której wstawiennictwa wzywamy jako Uzdrowienie Chorych wyprosi mu u Boga ulgę w cierpieniu.

(-) + Wacław DEPO
Arcybiskup Metropolita Częstochowski

(-) + Andrzej PRZYBYLSKI
Biskup Pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej

(-) + Antoni DŁUGOSZ
Biskup Senior

Modlitwa za chorego do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Matko Boska Nieustającej Pomocy,

Twój Boski Syn, którego na ręku trzymasz, wysłuchuje każdą Twoją prośbę. Poleć Mu także chorego, za którego dzisiaj w pokorze modlę się do Ciebie. Rzeknij tylko słowo a chory wróci do zdrowia. Nie odmawiaj mi tej łaski, chorzy mają szczególne prawo do Twej dobroci. Proś przeto Jezusa, aby nam to drogie życie zachował. Ty sama bądź dla chorego dobrą i miłosierną Lekarką a przy Twojej Pomocy z pewnością uzyska utracone siły. Gdyby jednak Bóg, którego wola rządzi światem, inaczej postanowił, wspomóż o Matko chorego i daj mu siłę, aby przyjął kielich goryczy i zdał się spokojnie na rozporządzenia Boga Wszechmocnego. Daj mu cierpliwość, broń od rozpaczy. Matko, Ty jesteś tak potężna, możesz nas pocieszyć. Jesteś Matką Najlepszą, pragniesz nas uratować. Wysłuchaj więc nas łaskawie i przyjdź nam z pomocą.

Amen.

Źródło: archiczest.pl