Ostatnia Msza św. śp. abp. Stanisława Nowaka w naszej świątyni – 1 kwietnia 2020 r.

 

1 kwietnia  2020 r.  nasza świątynia była „Kościołem Stacyjnym”. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił abp senior Stanisław Nowak, który w naszej  parafii zakończył  7-dniowią pielgrzymkę pokutno-błagalną po kościołach stacyjnych.

– W głodzie Boga, w głodzie sensu życia, w tęsknocie za Chlebem, który daje życie wieczne, błagamy o miłosierdzie. Wybłagamy tę łaskę, pandemia przejdzie i będziemy chodzić z większą radością do naszych kościołów i rzeczywiście przyjmować Pana Jezusa, Chleb życia – powiedział wówczas abp Nowak. Przypomniał, że św. Brat Albert, który namalował obraz „Ecce Homo”, był głosicielem krzyża i ratował biedę ludzi. „Ta stacja jest głosem Boga do Polaków, dzisiejszych chrześcijanin, by usłyszeli głos męczenników, głos krwi ludzi, którzy umierali z miłości do Boga, Kościoła i ludzi

Red.

Fot. Beata Pieczykura/Niedziela