Neoprezbiterzy w „Niedzieli”

Fotorelacja TUTAJ

– Prosimy, aby Duch Święty mógł „wiać” przez wasze pióro i klawiaturę na cały świat – powiedział do pracowników „Niedzieli” ks. Zbigniew Wojtysek, jeden z siedmiu neoprezbiterów archidiecezji częstochowskiej, którzy 3 czerwca odprawili w redakcji tygodnika Mszę św. prymicyjną w intencji jego pracowników i czytelników.

– Ręce jeszcze drżą, szczególnie kiedy przewodniczy się Eucharystii. Wtedy zawsze jest stres i moment zawahania. Dopiero dociera do nas fakt, że już jesteśmy kapłanami i że to przez nas Jezus przychodzi do drugiego człowieka. To wielki dar – powiedział ks. Szymon Całus z parafii św. Antoniego z Padwy w Częstochowie. Dla niego Eucharystia w „Niedzieli” była piątą Mszą św. Przyznał, że wzruszającym momentem były dla niego prymicje w rodzinnej parafii, które łączyły się z 25. rocznicą zawarcia sakramentu małżeństwa przez jego rodziców.

Czytaj dalej Neoprezbiterzy w „Niedzieli”

3 czerwca – rocznica świeceń kapłańskich abp. Wacława Depo

42. rocznicę święceń kapłańskich świętuje dzisiaj abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. 3 czerwca 1978 roku święceń prezbiteratu udzielił mu w katedrze sandomierskiej bp Piotr Gołębiowski, administrator apostolski w Sandomierzu.

W rozmowie dla Radia Fiat abp Wacław Depo wspomina rodzinny dom, rolę swojej mamy w wyborze kapłańskiej drogi, a takze wspierajacą rolę rodziny. O Metropolicie Częstochowskim mówią m.in. bp Andrzej Przybylski, ks. prof. Marian Duda, ks. Mariusz Bakalarz, ks. Adam Polak, ks. Rafał Grzesiak oraz ks. Sebastian Kosecki.

Cały materiał na stronie Radia Fiat.

fot. Radio Fiat