#NiezbędnikWielkopostny

Kliknąć obrazek

#NiezbędnikWielkopostny: Idziemy ze św. Józefem

#NiezbędnikWielkopostny to ponad 40 kart kalendarza, pod którymi każdego dnia znajdziesz rozwijające treści, zbliżające nas ku Bogu. To 40 kart, pod którymi kryje się 40 wyzwań, aby przesłanie Jezusa Chrystusa uczynić praktyką swojego życia. To 40 kart, pośród których trafisz na tzw. karty patrona roku, gdzie treściami wspólnie uczyć będziemy się właściwych postaw od samego św. Józefa. Pojawi się także wiele tematów związanych z mocą Eucharystii.

Info: niedziela.pl

Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii

„Odpocznij przy rozważaniu Męki Chrystusa i zamieszkaj w Jego świętych ranach.” (Tomasz a Kempis, O naśladowaniu Chrystusa, ks. II, rozdz. I, 4)

Zapraszam do rozpamiętywania Męki Pańskiej na nabożeństwach wielkopostnych.

DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek o godz. 17.15.

GORZKIE ŻALE w każdą niedzielę o godz.16.30.

Na czas Wielkiego Postu zachęcam również do odmawiania Różańca św.  (zwłaszcza tajemnic bolesnych), Koronki do Bożego Miłosierdzia, Koronki do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, czy też Koronki do Najświętszych Ran Pana Jezusa. Tę koronkę bardzo często odmawiał św. Jan Paweł II.

Ks. prob. Sławomir Wojtysek

Koronka do Najświętszych Ran Pana Jezusa

Odmawia się na zwykłym różańcu złożonym z pięciu dziesiątków.
Można rozpocząć następującą modlitwą:

O Jezu, Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu, Amen.

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem. Amen

Przepuść, zlituj się, mój Jezu, w otaczających niebezpieczeństwach Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas. Amen.

Ojcze Przedwieczny, okaż, nam miłosierdzie, przez Krew Jezusa Chrystusa, Syna Twego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam miłosierdzie Amen. Amen. Amen.

Na dużych paciorkach:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa na uleczenie ran dusz naszych.

Na małych paciorkach:
O mój Jezu, Przebaczenia i Miłosierdzia!
Przez zasługi Twoich Świętych Ran.

Na zakończenie koronki odmówić trzy razy:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruje Ci Rany naszego Jezusa Chrystusa na uleczenie ran dusz naszych.

Tekst Koronki do pobrania TUTAJ