Nasza podstrona „Trudne pytania o wiarę” zwiększyła się o kolejne nowe pytania i odpowiedzi

Skoro Bóg jest samym Dobrem, to skąd się wzięło zło?

Czy modlitwa własnymi słowami może zastąpić pacierz?

Jak dziękować Bogu, skoro dookoła tyle cierpień?

Po co się modlić, skoro Bóg wie, co się stanie?

Czy wystarczy być dobrym człowiekiem, aby się zbawić?

Ile można się spóźnić na Mszę św., aby była „ważna”?

Na te inne pytania znajdziemy odpowiedź w naszej podstronie „Trudne pytania o wiarę”.  TUTAJ

Zapraszam i zachęcam do czytania.

Ks. prob. Sławomir Wojtysek

Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie

W dniu 21 lutego 2021 r. zostaliśmy poinformowani o tym, że Rosja uznała niepodległość separatystycznych republik Donieckiej oraz Ługańskiej na wschodzie Ukrainy. Natomiast dziś wczesnym rankiem, jak informowała agencja prasowa “Reuters”, rosyjskie czołgi oraz ciężki sprzęt wojskowy, został przetransportowany na terytorium samozwańczych republik, co jest naruszeniem granic Ukrainy. W świecie politycznym, gospodarczym, ekonomicznym oraz sportowym, podjęto liczne wysiłki zmierzające do wymuszenia poprzez sankcje, zakończenia działań wojennych, która już ma swoje pierwsze ofiary.

Pozostaje zatem pytanie o to, co my, jako katolickie stowarzyszenie wiernych świeckich, posługujące u Tronu Królowej Polski, możemy zrobić w tej materii? Ojciec Święty Jan Paweł II przypomniał nam w trakcie pielgrzymki na Jasną Górę, że: “Tutaj zawsze byliśmy wolni”.

Na Jasnej Górze rodziła się duchowa siła naszej Ojczyzny. Czerpiąc z tego daru, tak dziś potrzebnego nie tylko chrześcijanom na Ukrainie, ale wszystkim jej obywatelom, prosimy członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej o indywidualną lub wspólnotową pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji pokoju na Ukrainie. Kto z Państwa nie może przybyć na Jasną Górę, proszony jest o modlitwę różańcową przed wizerunkiem Królowej Polski w domu, przez cały czas trwania konfliktu.

Mamy świadomość, że politycy innymi sposobami niż my angażują się w rozbrajanie militarnego konfliktu na Ukrainie. Dlatego my ze swej strony rozbrajamy “bombę” modlitwą, proponując osobom zabieganym jedną tajemnicę różańca każdego dnia. Tym którzy mają większą ilość czasu, jedną część różańca dziennie. Natomiast tym, którzy mogą poświęcić się najbardziej, proponujemy odmawianie wszystkich części różańca świętego.

Dołącz do akcji,

Udostępniaj w mediach społecznościowych,