„Popatrz na Ukrzyżowanego”. Rekolekcje w naszej parafii

/Fot. Martyna Knot/

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne na temat „Popatrz na Ukrzyżowanego (św Tomasz z Akwinu)” przeprowadził ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, w dniach 27-28 marca br.

I. dzień: Pokora i krzyż

Rekolekcjonista szczególnie przypomniał, że Krzyż Chrystusa jest światłem. „Potrzebujemy światła Krzyża Chrystusowego, aby nie chodzić po bezdrożach” – mówił w jednej z konferencji.

Ks. Mariusz nawiązał do historii nawrócenia św. Pawła apostoła, który po spotkaniu z Chrystusem w drodze do Damaszku przez trzy dni pozostawał ślepy. – Te trzy dni ciemności św. Pawła mówią nam o tym, że Chrystus chciał, aby Szaweł prześladowca, który stał się ślepcem sam doświadczył cierpienia, ciemności. Chrystus rzucił nim na ziemię, tak żeby mu wzrok zabrać na trzy dni, żeby mógł czekać aż Bóg w jego życiu zadziała – mówił ks. Mariusz.

– Historia nawrócenia św. Pawła pokazuje, że w wierze nie chodzi o to, aby coś robić dla Boga, tylko o to, żeby pełnić dzieła Boże. Św. Paweł przecież zabijał dla Boga, chrześcijan wtrącał do więzienia, uważał się za gorliwego wyznawcę Boga. Jednak chodziło o to, aby od tej pory św. Paweł pozwolił Bogu działać w swoim życiu – kontynuował ks. Frukacz.

Czytaj dalej „Popatrz na Ukrzyżowanego”. Rekolekcje w naszej parafii

Święte Triduum Paschalne w naszej świątyni

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota niech będą dniami szczególnego zagłębienia w misterium paschalne przez udział w bogatej liturgii.
3. W Wielki Czwartek, w dzień ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Adoracja indywidualna do godz.21.00.
4. W Wielki Piątek adoracja od godz.8.00. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz.17.15. Po drodze krzyżowej nabożeństwo Liturgii Męki Pańskiej. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu i adoracja do godz. 21.00. Przypominamy iż w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
5. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 22.00. Wieczorną liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz.19.00. Prosimy o przyniesienie świec.

Ks. prob. Sławomir Wojtysek

Ks. prał. Zdzisław Hatlapa