Żył tajemnicą Wieczernika

W wigilię 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II 17 maja wspólnota parafii św. Brata Alberta w Częstochowie dziękuje Bogu za dar jego życia i dziedzictwa przekazanemu całemu Kościołowi i ludzkości. Co łączy papieża Polaka i parafię w Kiedrzynie?

Na drogach wiary i miłości obecność św. Jana Pawła II w znaku relikwii stanowi wyróżnienie, a zarazem zadanie. Dlatego wierni przez jego wstawiennictwo przedstawiają Bogu swoje prośby i dziękczynienia oraz odmawiają modlitwę św. Jana Pawła II o dary Ducha Świętego. – Relikwie są wielkim darem, który stał się udziałem naszej wspólnoty dzięki życzliwości kard. Stanisława Dziwisza – mówi proboszcz ks. kan. Sławomir Wojtysek, i zapowiada, że w niedalekiej przyszłości dolna kaplica zostanie poświęcona św. Janowi Pawłowi II.

Czytaj dalej Żył tajemnicą Wieczernika